Optimalizace výkonu
fotovoltaické elektrárny

Solární systém s výkonovými optimizéry umožňuje každému panelu vyrábět maximum energie. Panel s nižším výkonem tak neovlivňuje výkon zbytku systému a umožňuje ostatním panelům pracovat s maximální efektivitou. Optimizéry tím zvyšují výkon celého systému až o 20%.

Mám zájem

Jak to celé funguje

Klasický střídač, fungující jako centrální jednotka, sleduje optimální bod účinnosti kolektivně za celou sestavu panelů a díky tomu získává průměrný výnos, kdy slabší panely omezují výkonově silnější panely, dochází tedy k nesouladu. Nesoulad může být způsoben zastíněním, znečištěním, dynamickými změnami klimatických podmínek a osvitu, výkonovou tolerancí panelů z výroby či případným stárnutím.

80 W

Jedním z možných řešení odstranění nesouladů může být osazení buď ohrožených, případně všech FV panelů v systému výkonovými optimizéry. Jde o malé zařízení, které se umístí na spodní část panelu. Optimizér se pak stará o svůj panel a optimalizuje jeho bod účinnosti. Střídač pracuje za optimálních podmínek, z každého panelu dostává maximální výkon a tím dosahuje maximální účinnosti i při nízkých úrovních slunečního záření.

Mám zájem o nabídku
80 W400 W

Aplikace

V případě použití výkonových optimizéru na vaši fotovoltaické elektrárně uvidíte pomocí aplikace aktuální výkon a funkčnost každého panelu. Můžete provádět analýzu výroby elektrické energie i stavu jednotlivých panelů a nastavit odesílání upozornění.

Kontaktní formulář

Chcete realizovat fotovoltaickou elektrárnu pro váš rodinný dům či firmu? Nebo máte zájem o výkup přebytků či dodávku energií? Zanechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme.

email address:
Homepage:
URL:
Comment:

Základní informace

Mám zájem o

Doplňující informace

Typ střechy

Naši Partneři

Partnerské bonusy jen pro Vás

Servis, monitoring a revize

Energetické družstvo

Vytvořte si Vaši sestavu na míru