Aktuality ze světa fotovoltaiky: leden až duben 2022

Leden

Rekordní rok pro evropskou FVE

Odborná organizace SolarPower Europe zveřejnila statistiku, podle které bylo v Evropě za celý rok 2021 instalováno 25,9 GW solárních elektráren. Znamená to rekordní roční nárůst, díky kterému se celková hodnota výkonu posunula na hranici 164,9 GW. Podle dat Solární asociace v samotné České republice přibylo 62 MW nové FVE.

Zařídí Češi revoluci ve FVE?

Web Hospodářské komory ČR informoval o velkém úspěchu mladých českých vědců, kteří vybojovali evropský grant na výzkumný projekt z oblasti solární energie. Tým chemika Tomáše Slaniny usiluje o vynalezení solárního panelu, jenž umí elektrickou energii nejen vytvářet, ale i uchovávat.

 

Únor

Češi mají čím dál větší zájem o FVE s akumulací

Až 99 % zákazníků, kteří si pořizují FVE, volí řešení s akumulací. V rozhovoru pro web Solarninovinky.cz to uvedl Jaroslav Hadinec, jednatel společnosti Solidsun, která je partnerem našeho družstva.

Zrod nové Asociace komunitní energetiky ČR

Podpora decentralizace energetiky a vytváření energetických komunit po celé České republice. Tak zní hlavní cíle nové Asociace komunitní energetiky (AKE ČR), v jejímž čele stanula Patrícia Čekanová, zastávající rovněž roli předsedkyně představenstva Energetického družstva vlastníků FVE. Více informací o AKE ČR naleznete ZDE.

 

Březen

Brno chystá investice do solárních panelů

Brno oznámilo svůj úmysl vybavit 500 městských střech solárními panely. Podle údajů města by tento krok mohl vést k úspoře až 36 tisíc tun oxidu uhličitého. Velké plány však nechystají s FVE pouze v Brně, ale i v dalších českých městech v čele s Prahou.

Čtyři miliardy korun pro fotovoltaiku

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR v březnu oznámilo start nového dotačního programu pro podnikové fotovoltaické systémy. Firmy, které se chystají investovat do FVE, si díky němu přerozdělí 4 miliardy korun.

 

Duben

Stát představil FVE balíček

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela představil plán, jenž by měl vést ke stabilizaci energetického trhu. Jeho součástí jsou i opatření zaměřená na podporu obnovitelných zdrojů a především fotovoltaiky. Cílem těchto kroků je rovněž posílit energetickou soběstačnost a zjednodušit výrobu elektřiny z vlastních zdrojů.

Fotovoltaika dává Čechům smysl

Hospodářská komora ČR uspořádala na svém zpravodajském webu Komoraplus.cz anketu na téma spotřebitelského chování v kontextu změny klimatu. Z výsledků mimo jiné vyplynulo, že Češi chápou FVE systémy jako velmi smysluplné.
Zpět

Nejnovější články

 • Stavební veletrh Brno - budeme tam

  Přemýšlíte o pořízení fotovoltaické elektrárny, ale ještě stále...

  Více
 • 5 důvodů proč si pořídit fotovoltaiku

  Proč si pořídit fotovoltaiku? Jaký je její vztah k životnímu prostředí...

  Více
 • Výkup přebytků energie usnadní změna legislativy a druhý EAN

  Letos došlo ke změně legislativy, která upravuje podmínky pro malé...

  Více
 • TZ: Skupina SolidSun má za sebou úspěšný rok

  Pozitivní obchodní výsledky, nábor nových zaměstnanců, přesun rostoucí...

  Více

Telefonní linka

+420 800 400 506

po - pá 8:00 - 16:00

Potřebuju FVE

Kontaktní formulář

Chcete realizovat fotovoltaickou elektrárnu pro váš rodinný dům či vaši firmu? Zanechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme.

email address:
Homepage:
URL:
Comment:


Před odesláním vyplňte prosím všechna pole, jinak nebude možné formulář odeslat. Vámi poskytnuté osobní údaje používáme pouze pro oslovení Vás s nabídkou služeb společnosti SOLIDSUN s.r.o. Více informací o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Články

Faq

Podívejte se na nejčastější otázky a odpovědi ze světa fotovoltaiky. Třeba zde najdete odpověď, kterou hledáte.

Naši Partneři

Partnerské bonusy jen pro Vás

Servis, monitoring a revize

Energetické družstvo

Vytvořte si Vaši sestavu na míru