Senior účetní

Moravskoslezský kraj
Nástup: Květen 2024, případně dohodou
Praxe: podmínkou

Máte praxi v oblasti finančního účetnictví? Ideálně máte zkušenosti s kompletním vedením účetnictvím nebo s auditem? Pojmy jako DPH, kontrolní hlášení, rentabilita a účetní výkazy Vám nejsou cizí? Máte zájem se v těchto oblastech dále rozvíjet? Pokud na všechny otázky odpovídáte ANO, máme tady pro Vás skvělou pracovní nabídku, kdy pro skupinu podniků Skupina Solidsun a.s. hledáme schopného kandidáta/kandidátku na pozici SENIOR ÚČETNÍ.

Náplň práce:

  • vedení kompletní účetní agendy svěřených společností v souladu s
    účetními, daňovými a právními předpisy,
  • účetní evidence došlých faktur, kontrola formální správnosti,
  • vystavování faktur,
  • příprava platby faktur a jiných závazků,
  • zúčtování došlých plateb a odeslaných plateb,
  • zpracování přiznání k DPH a komunikace s finančním úřadem,
  • zpracování podkladů pro DPPO a spolupráce s daňovými poradci,
  • příprava podkladů pro audit a spolupráce s auditory,
  • zpracování kompletní inventarizace účtů včetně kontroly a zaúčtování
    vzájemných závazků a pohledávek ve skupině,
  • zpracování různých výstupů na základě požadavků bank, investorů a
    vedení společnosti,
  • zpracování finančních analýz pro management.

Jaké znalosti a dovednosti bys měl mít:

  • SŠ/VŠ vzdělání ekonomického směru,
  • praxe na obdobné pozici - 5 let,
  • znalost systému POHODA (výhodou),
  • výborná znalost Microsoft Office (Excel, Word),
  • znalost účetních a daňových zákonů ČR,
  • analytické myšlení,
  • orientace ve výkazech v oblasti účetnictví a statistiky,
  • ochota učit se chybějící znalosti a dovednosti.

Co vám můžeme nabídnout:

  • Notebook a služební telefon je samozřejmostí, můžeš využít i k soukromým účelům,
  • jdeme s dobou a šetříme životní prostředí, takže místo papírových
    stravenek máme stravenkový paušál ve výši 95,-Kč/den,
  • můžeš si vybrat, zda ti budeme přispívat na životní nebo penzijní pojištění ve výši 1.500,-Kč,
  • pokud k nám budeš dojíždět z větší dálky, přispějeme ti 1.000,-Kč na
    dopravu,
  • 5 týdnů dovolené, aby sis taky trochu odpočinul,
  • pokud rád sportuješ a relaxuješ, tak ti můžeme nabídnout i Multisport
    kartu,
  • zvýhodněné pojištění od společnosti Respect,
  • zvýhodněné podmínky na služby Autocentra Barth - prodej a servis vozidel značek Škoda, Volkswagen, Audi, Seat a další.Sleva na nákup nového vozu až 16 %,
  • možnost pracovat v oboru, který má budoucnost,
  • pracovat pro společnost o které píše i Forbes.
Štěpánka Tesařová

Pohovorem vás provede

Hlavní pracovní poměr
Typ pracovního poměru
HPP
Smluvní vztah
středoškolské s maturitou
Vzdělání
Kontaktní formulář

Zašlete svůj životopis

Pokud si myslíte, že je čas na změnu, pošlete nám svůj životopis. Třeba hledáme právě vás. Získejte zázemí stabilní české společnosti, přátelský kolektiv a jasnou vizi práce, která má smysl.

Před odesláním vyplňte prosím všechna pole, jinak nebude možné formulář odeslat. Více informací o zpracování osobních údajů naleznete zde.